Psychosomatyka w masażu, fizjoterapii i terapii manualnej

Obecność emocji w ciele zostało już uznane przez świat nauki z powodu licznych badań naukowych potwierdzający ten fakt. Nurt psychoterapii przez ciało rozwija się dynamicznie, pacjenci i klienci zyskują coraz większą świadomość, że stres, emocje i traumy zapamiętują się w ich ciele powodując napięcia, ból, dysfunkcje strukturalne i choroby. Coraz więcej osób szuka pomocy u terapeutów manualnych (fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów), z drugiej strony brak specjalistycznych szkoleń i nauki na studiach jak pracować manualnie z problemami psychosomatycznymi.

W trakcie praktyki zdarzają się pacjenci/klienci którzy wybuchają emocjonalnie, a terapeuci nie do końca wiedzą jak się zachować, bo nie zostali przeszkoleni w tej kwestii. Na szkoleniu nauczysz się jak pracować w takich przypadkach.

W praktyce terapii manualnej (fizjoterapii, masażu, osteopatii czy terapii manualnej) można zwiększyć skuteczność leczenia, pozbywania się bólów i napięć posiadając wiedzę w jaki sposób tworzą się problemy psychosomatyczne oraz znając techniki manualnej pracy z konkretnymi dolegliwościami psychosomatycznymi.

W trakcie tego szkolenia poznasz:

  • Biologiczne przyczyny powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
  • Teorie powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
  • Skuteczne techniki do pracy z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi
  • Drżenia neurogenne oraz sposoby pracy z nimi
  • Nauczysz się czytać ciało i poznasz strukturalne wzorce emocjonalne
  • Nauczysz się rozpoznawać w trakcie pracy reakcji uwolnień psychosomatycznych
  • Metody zwiększające skuteczność terapeutycznej pracy manualnej
  • Rozwiniesz swój warsztat dotyku terapeutycznego

Szkolenie składa się z naprzemiennych modułów teoretycznych i praktycznych. Każdy uczestnik otrzyma obszerny skrypt.

Szkolenie przeznaczone dla fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i terapeutów manualnych.

 

PROWADZĄCY:
BARTOSZ ZADURSKI
Terapeuta strukturalnej pracy z ciałem, nauczyciel masażu powięziowego, trener świadomej pracy z ciałem. Dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango, organizator Konferencji Terapii Powięziowej, Festiwalu Masażu i Manualnej Terapii oraz Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Od ponad 7 lat pracuję z emocjami poprzez ciało na sesjach indywidualnych i grupowych warsztatach. W praktyce używa wielu metod świadomej pracy z ciałem i terapeutycznej pracy z emocjami poprzez ciało. Na co dzień prowadzi praktykę we własnym gabinecie, pracując głównie w nurcie Integracji Strukturalnej. Prelegent na wielu konferencjach m.in. TedX, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konwent Wiedzy Alternatywnej, Festiwal Wibracje. Uczył się od najlepszych nauczycieli z kraju i za granicy, m.in. Tom Myers (USA), Art Riggs (USA), John Smith (Austrailia), Carol Manheim (USA), Satyarthi Peloquin (USA).

 

TERMIN I MIEJSCE:
30.11.2019r. 09:00-18:00
01.12.2019r. 09:00-18:00

Gdańsk, dokładna lokalizacja wkrótce.

CENA:
Koszt udziału w warsztacie to:
450zł w przedpłacie do 16.11.2019r.
550zł płatne po 16.11.2019r.

ZAPISY:
Wyślij maila na biuro@zango.pl aby zapisać się na szkolenie.

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat w języku polskim oraz angielskim ukończenia kursu wystawiany przez Instytut Holistycznej Pracy z Ciałem Zango.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Wczytuję mapę...

Data / Godzina
31/05/2019 - 02/06/2019
10:00 - 17:00

Lokalizacja
Hotel Dal