06
marzec
590PLN
6 marca 2021 09:00 — 7 marca 2021 18:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego stają się coraz popularniejsze i coraz więcej pacjentów pojawia się w gabinetach fizjoterapeutów z problemami wynikającymi z zaburzeń tego stawu.

Na warsztacie zostaną przedstawione najpopularniejsze dysfunkcje w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, testy diagnostyczne oraz techniki manualne.

Warsztat składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Program:
– Anatomia stawu skroniowo-żuchwowego
– Biomechanika stawu skroniowo-żuchwowego
– Palpacja stawów skroniowo-żuchwowych
– Omówienie najczęstszych dysfunkcji
– Przykładowe relacje stawu skroniowo-żuchwowego w kontekście globalnym
– Testy diagnostyczne
– Techniki manualne w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego
– Techniki manualne w obrębie odcinka szyjnego
– Techniki manualne w obrębie jamy brzusznej
– Case study
– Techniki w obrębie poszczególnych szwów czaszkowych
– Kinesiotaping
– Ćwiczenia oraz autoterapia w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego

Warsztat w zakresie dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego wskaże odpowiednie zastosowanie nowo poznanych technik. Nie są one wzorem terapii, ale wskazówką do pracy z pacjentem po poznaniu zależności struktur w organizmie człowieka.

Warsztat przeznaczony dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii.

PROWADZĄCY:
Mateusz Pilutkiewicz
Magister fizjoterapii, student osteopatii Flanders International College of Osteopathy w Warszawie.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobył w prywatnych gabinetach masażu i fizjoterapii, współpracując z klubami sportowymi, jako szkoleniowiec oraz wykładowca ucząc przyszłych Techników Masażystów. W pracy z pacjentem, która jest jego wielką pasją, wykorzystuje umiejętności manualne oraz zwraca szczególną uwagę na postawę, ćwiczenia oraz autoterapię w celu zaangażowania Pacjenta w proces leczenia. Jest cierpliwym terapeutą, który podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie i rozumie, że istota problemu często nie leży w miejscu bólu. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim terapią urazów stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Współpracuje również z stomatologami wspierając ich w procesie leczenia w obrębie stawu skroniowo-żuchowego.
Dzięki wiedzy osteopatycznej, w pracy podchodzi do Pacjenta w sposób holistyczny, skupia się na leczeniu przyczyny, a nie tylko objawów. Uważa, że „kiedy jakaś funkcja odbiega od normy, ma to wpływ na całą gospodarkę organizmu.” cyt Dr Andrew Taylor Still.
Prywatnie interesuje się sportami siłowymi oraz treningiem funkcjonalnym. Do swoich sukcesów sportowych zalicza dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski w Trójboju siłowym.

TERMIN I MIEJSCE:
Dwa dni po 9h, 9:00 – 18:00
Datę kolejnej edycji ustalimy wkrótce

Gdańsk – dokładną lokalizację podamy wkrótce

CENA:
Wczesna przedpłata: 590 zł
Przedpłata: 650 zł

UWAGA: liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

ZAPISY:

Wyślij maila na adres biuro@zango.pl, aby zapisać się na warsztat

Szczegóły

Start:
6 marca @ 09:00
Koniec:
7 marca @ 18:00
Koszt:
590PLN

Upcoming Events

05
luty

Kurs Masażu Dotyk Motyla

10:00 — 17:00

To niezwykle skuteczna i wszechstronna technika, która już od ponad 70 lat pomaga dzieciom i dorosłym, zdrowym i chorym w nawiązaniu kontaktu z własnym ciałem i uwolnieniu trudnych doświadczeń w nim zapisanych. To krótka i wspaniała technika, która dzięki delikatnemu dotykowi rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu i poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu. Przywrócony wtedy zostaje przepływ…