09
Październik
PLN720
9 października 2021 10:00 — 10 października 2021 19:00

Ładowanie Wydarzenia

Masaż tajski DYNAMICZNY cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Słusznie, bo zestawienie dotyku z ruchem potęguje działanie obu składników, rozprowadza efekty każdej techniki po całym ciele… no i jest po prostu genialne 😉

Naukę masażu tajskiego dynamicznego w trybie weekendowym dzielimy na dwa niezależne moduły 15-godzinne. Możesz zrobić tylko jeden, albo – jeszcze lepiej – oba. Po każdym z nich dostaniesz certyfikat uczestnictwa. Pierwszy moduł przedstawia techniki w pozycji leżenia na plecach i na brzuchu. Drugi zawiera pozycję boczną i siedzącą.

W trakcie każdego modułu eksplorujemy połączenie uważnego dotyku z różnymi rodzajami ruchu – od łagodnego, uspokajającego kołysania po pobudzające potrząsanie, tak aby dostrajać się do tańca życia i jego różnorodnych rytmów.

Będziemy bawić się parametrami amplitudy, częstotliwości i intensywności; wczuwać się w różne żywioły; poznawać perspektywę osteopatyczną i szamańską; łączyć precyzję z kreatywnością; wdawać się w pełen swobody dialog z tkankami.

Masaż tajski dynamiczny jest skutecznym narzędziem pozwalającym:
✅odzyskać ruchomość w stawach i kręgosłupie
✅zlokalizować oraz uwolnić blokady w łańcuchach mięśniowo-powięziowych
✅skontaktować się ze wzorcami “trzymania” i puścić je łagodnie
✅przywrócić ciału witalność
✅zrównoważyć układ nerwowy i energetyczny.

Kurs jest otwarty dla każdego, niezależnie od doświadczenia masażowego lub jego braku. (Oczywiście w przyswajaniu materiału pomoże oswojenie z dotykiem oraz pewien stopień swobody i koordynacji ruchowej.)

Znaczną większość czasu poświęcimy ćwiczeniom praktycznym. Techniki, które przedstawimy są bezpieczne i przyjemne – zarówno w wykonaniu, jak i w odbiorze. Mogą być stosowane samodzielnie lub łączone z innymi rodzajami masażu. Szczególnie nadają się do pracy na macie (z łatwością wpleciesz je do swoich sesji masażu tajskiego lub shiatsu, przydadzą się też w kontekście warsztatów tanecznych lub ruchowych, również na zawodach sportowych), niemniej wiele z nich można z powodzeniem użyć też na stole do masażu.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.

Masz mało czasu? To obejrzyj tylko ten krótki filmik z jedną z technik, które przedstawimy podczas kursu – świetną dla rozluźniania i zwiększania ruchomości pleców!

Tajski Masaż Dynamiczny – Warsztaty i kursy wkrótce!

Już w najbliższą sobotę (20.10) poprowadzę warsztat z tajskiego masażu dynamicznego podczas III Festiwalu Masażu w Gdańsku! Pomagać mi będzie Radek Bekieler. A na 2019 szykują się grubsze wydarzenia, więc śledźcie informacje na fanpage'u ;-)Filmik nagrany z pomocą Janka Rutkowskiego (na macie) i Asi Sosińskiej (za aparatem) w Studio Namaste Yoga w Poznaniu. [To jest tylko słabej jakości migawka dłuższego wideo, które jest w trakcie przygotowania.]

Gepostet von Karuna Bodywork am Montag, 15. Oktober 2018

Masz parę minut? Tu masz więcej filmików z masażem dynamicznym w wykonaniu Alfonso – te trzeba obejrzeć koniecznie z dźwiękiem!

Dynamic Thai massage

Not all the time, of course, but I use dynamic techniques very often in my bodywork sessions. They are pleasant to receive, very effective for restoring mobility and connecting all systems in the body… and they can send you into hyperspace – watch till the end and see by yourself ;-)Let me know what you think of this video! It was recorded during a real (fully improvised) massage. I am working on new material, but it will take a long while since I get to release another long video. I hope you enjoy this one! Don't forget to TURN ON THE SOUND! 🎧🎶Please share if you like it :-)For much better image quality, you can watch it here:https://vimeo.com/237111821

Gepostet von Karuna Bodywork am Sonntag, 8. Oktober 2017

Karuna Bodywork goes funky

Wolne terminy na masaż w Warszawie w końcówce stycznia:-wtorek 24 po godzinie 16.15-środa 25 po godzinie 16.15-czwartek 26 po godzinie 16.30-wtorek 31 po godzinie 13.30Zapraszam!

Gepostet von Karuna Bodywork am Montag, 23. Januar 2017

PROWADZĄCY:
Alfonso CazenaveAlfonso Cazenave – (Karuna Bodywork) – Wiedzą o tajskim masażu dynamicznym podzieli się z nami założyciel Karuna Bodywork, doświadczony terapeuta i międzynarodowy nauczyciel masażu tajskiego, asystent głównych propagatorów dynamicznego masażu tajskiego w Europie Davida Lutta (Francja), Takisa Oikonomou (Grecja) i Tilla Heega (Niemcy), od których — jako jedyna osoba w Polsce i jedna z kilku na świecie — dostał autoryzację do nauczania tej metody:
http://dynamicthaimassage.com/en/a-propos-de-nous/

TERMIN I MIEJSCE:
09.10.2021r. 10:00-19:00
10.10.2021r. 10:00-19:00
Gdańsk – dokładną lokalizację podamy wkrótce

CENA:
720zł lub 1240zł za parę w przedpłacie do 25.09.2021r.
850zł lub 1450zł za parę płatne od 26.09.2021r.

Cena obejmuje materiały do kursu (autorski podręcznik).

ZAPISY:
Wyślij maila na biuro@zango.pl aby zapisać się na szkolenie.

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat ukończenia kursu w języku polskim oraz angielskim.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Szczegóły

Start:
9 października @ 10:00
Koniec:
10 października @ 19:00
Koszt:
PLN720
Wydarzenie kategoria:

Upcoming Events

11
Wrzesień

Kurs Masażu Dotyk Motyla

10:00 — 17:00

To niezwykle skuteczna i wszechstronna technika, która już od ponad 70 lat pomaga dzieciom i dorosłym, zdrowym i chorym w nawiązaniu kontaktu z własnym ciałem i uwolnieniu trudnych doświadczeń w nim zapisanych. To krótka i wspaniała technika, która dzięki delikatnemu dotykowi rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu i poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu. Przywrócony wtedy zostaje przepływ…

17
Wrzesień

Masaż tajski od podstaw - kurs intensywny

17 września 2021 18:00 — 19 września 2021 18:30

Wyjątkowy kurs masażu tajskiego prowadzony przez Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) i jego ekipę.

Masaż tajski to fascynujący styl pracy z ciałem o bardzo bogatej i różnorodnej tradycji, rozwijający się żywotnie po dziś dzień. Klasyczny masaż tajski dysponuje potężnymi narzędziami do głębokiej pracy (od długich dźwigni po techniki wykonywane łokciami i kolanami). Niestety te narzędzia bywają używane mechanicznie i bez wyczucia, przez co wiele osób kojarzy masaż tajski z bólem a nawet kontuzjami. My za to mamy przeświadczenie, że umiejętnie wykonany masaż tajski potrafi być jednocześnie głęboki i łagodny, relaksujący i terapeutyczny… “przyjemny i pożyteczny”!

02
Październik

Terapie powięziowe w bólach odcinka lędźwiowo-krzyżowego

10:00 — 18:00

Statystycznie, bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego są najczęściej występującym bólem wśród pacjentów zgłaszających się o pomoc do gabinetów fizjoterapii, masażu i terapii manualnej. Jest to najbardziej problematyczny obszar w którym kumulują się napięcia oraz niewłaściwe nawyki ruchowe z innych obszarów ciała. Przywrócenie prawidłowej ruchomości oraz zniwelowanie bólu, jest dużo bardziej efektywne przy zastosowaniu technik powięziowych. Ze względu…

03
Październik

Terapia powięziowa w bólach głowy

10:00 — 18:00

Bóle głowy i migreny to często problem napięć w obszarze głowy, którymi można zaradzić terapią powięziową. Warsztat ten powstał na podstawie doświadczeń klinicznych w terapii napięciowych bólów głowy i migren. Plan warsztatu: – Poznanie możliwych przyczyn powstania bólów głowy – Anatomia Palpacyjna głowy – Powięziowe terapie na poszczególne dysfunkcje – Powięziowe autoterapie na poszczególne dysfunkcje…