19
Wrzesień
600PLN
19 września 2020 11:00 — 20 września 2020 16:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Podczas warsztatów omówimy znaczenie widzenia, zaburzeń widzenia i wad wzroku w pracy fizjoterapeuty.
Ideą tego szkolenia jest zapoznanie fizjoterapeutów oraz terapeutów namulanych z zależnością, jaka zachodzi pomiędzy jakością widzenia a zmianami w strukturze ciała.
Przykładowo, jeśli jedno oko jest silniejsze niż drugie, przekrzywienie głowy może wynikać z zaburzeń widzenia. Czasami jest tak, że kręgi szyjne nie chcą powrócić do naturalnego ułożenia, pomimo indywidualnej pracy ze strukturą ciała. Odpowiednio pracując ze wzrokiem, można przywrócić prawidłowe ułożenie sylwetki.

W trakcie spotkania pokażę proste i praktyczne techniki, jakie można zastosować, aby zintegrować wzrok ze strukturą ciała. Wszystkie ćwiczenia będziemy wykonywać na sobie, tak aby bezpośrednio doświadczyć siły ich działania.

Omówimy również temat wzroku pod kątem ruchu i poruszania się. Pokażę, że wzrok nie jest tylko biernym przetwarzaniem światła a odpowiednia praca z polem widzenia, skutkuje zauważalnymi efektami zarówno pod względem jakości widzenia jak i jakości poruszania się oraz ustawieniem sylwetki.

Dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatu praca w gabinecie z osobami, które posiadają wadę wzroku może zyskać dużo szybciej zauważalne efekty.

BONUS: Superwizja
Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z superwizji z Mikołajem Markiewicz po dwóch miesiącach od zakończenia szkolenia, aby porozmawiać nad efektami, skonsultować wdrożone techniki i otrzymać dalsze wskazówki w jaki sposób dalej wykorzystywać zdobytą wiedzę w pracy z pacjentami.

Koszt superwizji w terminie 16.10.2020 w Gdańsku: 100zł

Szkolenie prowadzi Mikołaj Markiewicz, psycholog zajmujący się usprawnianiem widzenia od 38 lat, twórca Treningu Widzenia® ( TW®). Szkolenie ma na celu przybliżyć praktyczną wiedzę na temat widzenia i jego związków z ruchem i strukturą ciała.

ZAKRES SZKOLENIA:

1. Podstawowe informacje o budowie i działaniu oczu oraz procesie widzenia.
2. Mity na temat widzenia. Jak naprawdę działa wzrok.
3. Wyjaśnienie pojęć związanych z widzeniem.
4. TW® obszary pracy w których jest wykorzystywany.
5. Krótkowzroczność, niezauważona epidemia zmiany anatomicznej.
6. Jedność wzroku i ruchu.
7. Podstawowe umiejętności warunkujące widzenie (są aspekty widzenia wynikające z budowy i fizjologii oczu, a nie sposobów przetwarzania informacji przez mózg). Diagnoza i terapia tych umiejętności z uwzględnieniem struktury ciała i ruchu.
– Motoryka oczu
– Akomodacja
– Widzenie centralne
– Widzenie peryferyjne
– Widzenie obuoczne
– Umiejętność regeneracji
Ten blok, ze względu na jego praktyczne znaczenie zajmie najwięcej czasu. Wszystkie umiejętności zostaną omówione, uczestnicy będą doświadczać po kolei różnych aspektów widzenia, eksperymentować z różnymi rodzajami percepcji wzrokowej.
Uczestnicy dowiedzą się jak diagnozować zaburzenia i jakie ćwiczenia i procedury usprawniają poszczególne funkcje wzrokowe. Szczególny nacisk położony będzie na definiowanie zależności i integrowanie widzenia, ruchu, wzorców posturalnych, równowagi i czucia ciała.
Część technik usprawniających można wykonywać samodzielnie, inne muszą być wykonane przez terapeutę – te przećwiczymy w parach.
Uczestnicy poznają proste narzędzia, które od razu mogą wykorzystać w swojej pracy.

PROWADZĄCY:

Mikołaj Markiewicz
Jest trenerem, terapeutą psychologiem wzroku. Od 38 lat prowadzi treningi wzroku w Polsce i w innych krajach Europy oraz w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators.
 

TERMIN I MIEJSCE:
19-20.09.2020r. 10:00-17:00
Gdańsk – dokładną lokalizację podamy wkrótce

CENA:
600zł w przedpłacie do 5.09
650zł w przedpłacie od 6.09

ZAPISY:
Wyślij maila na biuro@zango.pl aby zapisać się na szkolenie.

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat ukończenia kursu w języku polskim oraz angielskim.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Szczegóły

Start:
19 września 2020 @ 11:00
Koniec:
20 września 2020 @ 16:00
Koszt:
600PLN

Upcoming Events

11
Wrzesień

Kurs Masażu Dotyk Motyla

10:00 — 17:00

To niezwykle skuteczna i wszechstronna technika, która już od ponad 70 lat pomaga dzieciom i dorosłym, zdrowym i chorym w nawiązaniu kontaktu z własnym ciałem i uwolnieniu trudnych doświadczeń w nim zapisanych. To krótka i wspaniała technika, która dzięki delikatnemu dotykowi rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu i poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu. Przywrócony wtedy zostaje przepływ…

17
Wrzesień

Masaż tajski od podstaw - kurs intensywny

17 września 2021 18:00 — 19 września 2021 18:30

Wyjątkowy kurs masażu tajskiego prowadzony przez Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) i jego ekipę.

Masaż tajski to fascynujący styl pracy z ciałem o bardzo bogatej i różnorodnej tradycji, rozwijający się żywotnie po dziś dzień. Klasyczny masaż tajski dysponuje potężnymi narzędziami do głębokiej pracy (od długich dźwigni po techniki wykonywane łokciami i kolanami). Niestety te narzędzia bywają używane mechanicznie i bez wyczucia, przez co wiele osób kojarzy masaż tajski z bólem a nawet kontuzjami. My za to mamy przeświadczenie, że umiejętnie wykonany masaż tajski potrafi być jednocześnie głęboki i łagodny, relaksujący i terapeutyczny… “przyjemny i pożyteczny”!

02
Październik

Terapie powięziowe w bólach odcinka lędźwiowo-krzyżowego

10:00 — 18:00

Statystycznie, bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego są najczęściej występującym bólem wśród pacjentów zgłaszających się o pomoc do gabinetów fizjoterapii, masażu i terapii manualnej. Jest to najbardziej problematyczny obszar w którym kumulują się napięcia oraz niewłaściwe nawyki ruchowe z innych obszarów ciała. Przywrócenie prawidłowej ruchomości oraz zniwelowanie bólu, jest dużo bardziej efektywne przy zastosowaniu technik powięziowych. Ze względu…

03
Październik

Terapia powięziowa w bólach głowy

10:00 — 18:00

Bóle głowy i migreny to często problem napięć w obszarze głowy, którymi można zaradzić terapią powięziową. Warsztat ten powstał na podstawie doświadczeń klinicznych w terapii napięciowych bólów głowy i migren. Plan warsztatu: – Poznanie możliwych przyczyn powstania bólów głowy – Anatomia Palpacyjna głowy – Powięziowe terapie na poszczególne dysfunkcje – Powięziowe autoterapie na poszczególne dysfunkcje…