Warsztat Ergonomia w Masażu Tkanek Głębokich

W masażu tkanek głębokich szczególną uwagę zwraca się nie tylko na bezpieczeństwo pacjenta, ale również terapeuty. Świadome i celowe wykorzystanie różnorodnych technik i narzędzi zapewnia ergonomiczną pracę masażysty z jak najmniejszym użyciem siły i zmniejszeniem wydatku energetycznego. Jeżeli terapeuta podczas wykonywania jakiś czuje dyskomfort i niepotrzebne napięcia to powinien przerwać i zmienić ustawienie ciała.

Techniki stosowane w masażu tkanek głębokich:

PROGRAM:

1. Podczas warsztatu prowadzący będzie omawiał właściwą biomechanikę pracy, oraz na jakie urazy i przeciążenia narażony jest terapeuta, pozycje ułożenia pacjenta.
2. Omówienie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym.
3. Omówienie narzędzi terapeutycznych (przedramię, łokieć, pięść, kostki, palce, dłoń) dla zwiększenia efektywności pracy z pacjentem.
4. Zwracanie uwagi na złe nawyki dotyczące zbyt uniesionego barku ,tempa pracy.

Dlaczego warto?

  • 8 godzin ćwiczeń praktycznych
  • poznasz podstawowe zasad efektywniej pracy z pacjentem
  • to świetne doświadczenie, które pomoże Wam uniknąć urazów i przeciążeń swojego narządu ruchu: stawu ramienno-łopatkowego, kręgosłupa, stawów nadgarstkowych

 

PROWADZĄCY:

Łukasz Brzezski

mgr fizjoterapeuta, od 2018r wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, na studiach podyplomowych w zakresie ,,Terapia tkanek miękkich,, absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Asystent dr Marcina Wytrążka w kursach Masażu Tkanek Głębokich oraz Terapii Punktów Spustowych organizowane przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii. Uczył się i swoje umiejętności doskonalił nie przerwanie od dr Marcina Wytrążka, Arta Riggsa, Johna Smitha, Carol Manheim. Ukończył szkolenie Manipulacji powięzi FM Steco. Obecnie szkoli się w diagnostyce i leczeniu osteopatycznym u Bogusława Mazura.

 

 

TERMIN I MIEJSCE:

1.12.2018r. 10:00-18:00

Gdańsk, ul. Czarny Dwór 4, Hotel Dal

 

CENA:

200 zł w przedpłacie do 17.11.2018r.
250 zł płatne po 17.11.2018r.

UWAGI:

Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat w języku polskim oraz angielskim ukończenia kursu wystawiany przez Instytut Holistycznej Pracy z Ciałem Zango.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Mapa niedostępna

Data / Godzina
01/12/2018
10:00 - 18:00

Lokalizacja
Gdańsk/Sopot


Zapisy

200,00