Psychosomatyka w masażu, fizjoterapii i terapii manualnej

Obecność emocji w ciele zostało już uznane przez świat nauki z powodu licznych badań naukowych potwierdzający ten fakt. Nurt psychoterapii przez ciało rozwija się dynamicznie, pacjenci i klienci zyskują coraz większą świadomość, że stres, emocje i traumy zapamiętują się w ich ciele powodując napięcia, ból, dysfunkcje strukturalne i choroby. Coraz więcej osób szuka pomocy u terapeutów manualnych (fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów), z drugiej strony brak specjalistycznych szkoleń i nauki na studiach jak pracować manualnie z problemami psychosomatycznymi.

W trakcie praktyki zdarzają się pacjenci/klienci którzy wybuchają emocjonalnie, a terapeuci nie do końca wiedzą jak się zachować, bo nie zostali przeszkoleni w tej kwestii. Na szkoleniu nauczysz się jak pracować w takich przypadkach.

W praktyce terapii manualnej (fizjoterapii, masażu, osteopatii czy terapii manualnej) można zwiększyć skuteczność leczenia, pozbywania się bólów i napięć posiadając wiedzę w jaki sposób tworzą się problemy psychosomatyczne oraz znając techniki manualnej pracy z konkretnymi dolegliwościami psychosomatycznymi.

W trakcie tego szkolenia poznasz:

  • Biologiczne przyczyny powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
  • Teorie powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
  • Skuteczne techniki do pracy z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi
  • Drżenia neurogenne oraz sposoby pracy z nimi
  • Nauczysz się czytać ciało i poznasz strukturalne wzorce emocjonalne
  • Nauczysz się rozpoznawać w trakcie pracy reakcji uwolnień psychosomatycznych
  • Metody zwiększające skuteczność terapeutycznej pracy manualnej
  • Rozwiniesz swój warsztat dotyku terapeutycznego

Szkolenie składa się z naprzemiennych modułów teoretycznych i praktycznych. Każdy uczestnik otrzyma obszerny skrypt.

Szkolenie przeznaczone dla fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i terapeutów manualnych.

 

PROWADZĄCY:
Bartosz Zadurski – masażysta holistyczny, nauczyciel masażu powięziowego, trener świadomej pracy z ciałem. Dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango, organizator Festiwalu Masażu oraz Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Od ponad 7 lat pracuję z emocjami poprzez ciało na sesjach indywidualnych i grupowych warsztatach. W praktyce używa wielu metod świadomej pracy z ciałem i terapeutycznej pracy z emocjami poprzez ciało. Na co dzień prowadzi praktykę we własnym gabinecie, pracując głównie w nurcie Integracji Strukturalnej. Prelegent na wielu konferencjach m.in. TedX, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konwent Wiedzy Alternatywnej, Festiwal Wibracje. Uczył się od najlepszych nauczycieli z kraju i za granicy, m.in. Tom Myers (USA), Art Riggs (USA), John Smith (Austrailia), Carol Manheim (USA), Satyarthi Peloquin (USA).

 

TERMIN I MIEJSCE:
23.11.2018r. 10:00-18:00
24.11.2018r. 09:00-18:00
25.11.2018r. 09:00-17:00

Gdańsk, ul. Czarny Dwór 20, Hotel Dal

 

CENA:
Koszt udziału w warsztacie to:
690zł w przedpłacie do 09.11.2018r.
890 zł płatne po 09.11.2018r.

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat w języku polskim oraz angielskim ukończenia kursu wystawiany przez Instytut Holistycznej Pracy z Ciałem Zango.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Mapa niedostępna

Data / Godzina
23/11/2018 - 25/11/2018
Cały dzień


Zapisy

Brak możliwości rezerwacji dla tego szkolenia.