Kurs Masażu Tkanek Głębokich – Moduł II – Techniki lokalne

Masaż Tkanek Głębokich – Moduł II – Techniki lokalne

Druga część kursu masażu tkanek głębokich jest odpowiedzią na prośby dotychczasowych uczestników kursu, którzy chcą się rozwijać na polu masażu tkanek głębokich. Podczas pierwszej części uwaga skupiona jest na dużych partiach ciała, dzięki czemu można efektywnie wykonywać masaż w wielu przypadkach klinicznych.

Podczas drugiego modułu uwaga skupiona jest na dokładniejszą pracę z bardziej lokalnymi obszarami ciała. Dzięki temu Twoja praca może być bardziej precyzyjna.

Masaż tkanek głębokich zwany także masażem głębokim bądź głębokim masażem łącznotkankowym to współczesna forma masażu dotycząca rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi. Celem tej formy pracy z tkankami miękkimi jest leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym, polegająca na umiejętnym rozluźnianiu tkanek, poprawie ich ruchomości oraz uwalnianiu z napięć w jak najskuteczniejszy i najbardziej ergonomiczny sposób. Bogactwo technik opartych na ergonomicznej pracy pozwala na skuteczne działanie przy jak najmniejszym użyciu siły ze strony masującego. Za każdą techniką musi iść konkretny jej cel. Terapeuta nie powinien wykonywać zbędnej ilości ruchów oraz wykonywać ich w miejscach, które nie wymagają rozluźniania. Nieodłącznym elementem masażu tkanek głębokich jest ocena funkcjonalna pacjenta, ocena układu mięśniowo-powięziowego oraz zastosowanie odpowiedniej terapii. Pierwszym elementem jest obserwacja tkanek, następnie ich palpacja a potem zastosowanie techniki, której ilość wykonania, czas, siłę i kierunek wyznacza informacja zwrotna płynąca z ciała pacjenta.  Polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta, który poddawany zabiegom masażu tkanek głębokich nie jest tylko biernym odbiorcą, ale aktywnie uczestniczy w terapii poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów i czynności zwiększając tym samym rozluźnienie tkanek.

Zobacz video

Celem masażu tkanek głębokich jest:
• skuteczne działanie przeciwbólowe
• zwiększenie zakresów ruchu, zwiększenie elastyczności tkanek
• likwidacja punktów spustowych bólu
• poprawa czynności i trofiki mięśni
• poprawa ukrwienia, przyspieszona regeneracja tkanek
• poprawa mobilności mięśni i powięzi
• poprawa stanu funkcjonalnego pacjenta

Program kursu:
• Dysfunkcje w obrębie głowy – praca z czepcem ścięgnistym, stawami skroniowo-żuchwowymi
• Zaburzenia na przedniej stronie szyi – praca z kością gnykową, mięśniami nad i podgnykowymi
• Mięśnie podpotyliczne, praca z kresą, segmentami Co-C1, C1-C2
• Rozluźnianie mięśnia piersiowego mniejszego, podobojczykowego i struktur przyczepiających się do wyrostka kruczego łopatki
• Praca z poszczególnymi częściami kończyny górnej – ramieniem, łokciem, przedramieniem i ręką
• Praca z mięśniem wielodzielnym i rotującymi oraz z więzadłami nad i międzykolcowymi
• Staw kolanowy w szczegółach – (troczki, dół podkolanowy, opracowanie ścięgien dookoła stawu)
• Terapia wisceralna – praca z żołądkiem, wątrobą, siecią większą, jelitem grubym i cienkim

Dodatkowe informacje

Po kursie słuchacz uzyskuje certyfikat ukończenia kursu  wystawiony przez Uczelnię oraz świadectwo ukończenia kursu na druku MNiSzW.

 

PROWADZĄCY:
Marcin Wytrażek
dr n. med. Marcin Wytrążek – fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prodziekan ds. kształcenia oraz Kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią. We współpracy z Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii (głównie terapii tkanek miękkich, w tym różnych form masażu). Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii, a także autorem wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i neurofizjologii. Jest także autorem tłumaczenia bestselerowego podręcznika „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest opiekunem grupy masującej Masażyści WSEiT. Prowadzi kursy doskonalące dla fizjoterapeutów z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich.

 

TERMIN I MIEJSCE:

22.08.2019r. 09:00-17:30
23.08.2019r. 09:00-17:30
24.08.2019r. 09:00-17:30
25.08.2019r. 09:00-15:00

Gdańsk

 

CENA:

Koszt udziału w warsztacie to:
1399 zł w przedpłacie do 8.08.2019r.
1499 zł płatne po 8.08.2019r.

UWAGI:

Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat w języku polskim oraz angielskim ukończenia kursu wystawiany przez Instytut Holistycznej Pracy z Ciałem Zango oraz zaświadczenie wystawiane przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Mapa niedostępna

Data / Godzina
22/08/2019 - 25/08/2019
09:00 - 17:30

Lokalizacja
Gdańsk


Zapisy

Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Udział w kursie 1 399,00