Fizjo Spotkanie z Podologią

Fizjo Spotkania to cykliczne (odbywające się raz w miesiącu) spotkania, których celem jest pozyskanie nowej wiedzy z zakresu fizjoterapii i pokrewnych – uzupełniających się dziedzin oraz integracja poprzez prowadzony networking.
Na spotkania zapraszamy różnych gości (fizjoterapeutów, lekarzy, psychoterapeutów i innych specjalistów pokrewnych i uzupełniających dziedzin).

Przebieg spotkania:
Wykład/prezentacja: ok 60 minut
Sesja pytań: ok 30 minut
Networking: ok 30 minut

Najbliższe spotkanie to:
Fizjo Spotkanie z Podologią

NA WYKŁADZIE DOWIESZ SIĘ:
Słowo „podologia” wywodzi się od dwóch greckich słów: „podos” (stopa) i „logos” (nauka), które tworzą termin oznaczający naukę o stopie. Celem zabiegów podologicznych jest przeciwdziałanie powstawaniu patologicznych zmian skórnych w obrębie stóp, a także planowanie i przeprowadzanie kuracji w przypadku już istniejących schorzeń. Podolog często bywa łącznikiem i pośrednikiem pomiędzy pacjentem a innymi specjalistami.
Głównie są nimi: fizjoterapeuci, ortotycy, dermatolodzy, diebetolodzy, flebolodzy, chirurdzy.
Pozwala to na holistyczną analizę każdego problemu, a sukces jego rozwiązania zależy w dużej mierze od indywidualnie podjętej terapii.
W Polsce zawód ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Liczbę gabinetów podologicznych w naszym kraju obecnie szacuje się na ponad tysiąc, a popyt na usługi podologów rośnie.
Na wykładzie bardziej szczegółowo opowiemy o swojej pracy oraz pokażemy jak ważna jest interdyscyplinarna współpraca dla dobra klienta.

GOŚĆ:
Lidia Zawadzka
PediKos Gabinet Podologiczny Lidii Zawadzkiej funkcjonuje od 2011r. W chwili obecnej w gabinecie pracuje trzech wykwalifikowanych podologów, których będziecie mieli okazję poznać na wykładzie. Od wielu lat regularnie szkolimy się oraz uczęszczamy na konferencje naukowe poszerzając swoją wiedzę. Chcemy uświadamiać grupy specjalistów, jak i klientów, jak ważna w naszym życiu jest prawidłowa pielęgnacja stóp. W gabinecie podejmujemy terapie odcisków, modzeli, wrastających paznokci oraz ich infekcyjnych zmian, nadpotliwości stóp, pękających pięt oraz brodawek wirusowych. Ponadto szeroką grupą naszych klientów są osoby cierpiące z powodu cukrzycy, miażdżycy, chorób reumatologicznych oraz niemogące same wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie stóp.

TERMIN I MIEJSCE:
Czwartek 15.11.2018 18:30-20:30
Gdańsk, ul. Czarny Dwór 4 (Hotel Dal)

DLA KOGO?
Spotkanie przeznaczone fizjoterapeutów, masażystów i studentów fizjoterapii oraz uczniów kierunku technik masażysta.

CENA:
Udział uczestnika finansowany jest z funduszu Fundacji Holistic Lab (prowadzącej Zango – Instytut Holistycznej Pracy z Ciałem)

ZAPISY:
Formularz: https://goo.gl/forms/ogwWF0AwdKhWeSw42
Gwarancją rezerwacji jest zwrotny mail z zaproszeniem na spotkanie
UWAGA:
Odwołanie uczestnictwa możliwe do 48h przed wydarzeniem!
Jeśli nie odwołasz swojej obecności do 48h przed wydarzeniem nie będziesz mieć możliwości uczestnictwa w kolejnych naszych wydarzeniach darmowych.

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona do 60 osób!

Wczytuję mapę...

Data / Godzina
15/11/2018
18:30 - 20:30

Lokalizacja
Hotel Dal