Nauczyciele

Nauczyciele Instytutu:

Bartosz Zadurski

Terapeuta strukturalnej pracy z ciałem, masażysta powięziowy, nauczyciel masażu powięziowego, trener świadomej pracy z ciałem. Dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango. Organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem i Festiwalu Masażu. Od wielu lat pracuję z emocjami poprzez ciało na sesjach indywidualnych i grupowych warsztatach. W praktyce używa wielu metod świadomej pracy z ciałem i terapeutycznej pracy z emocjami poprzez ciało. Na co dzień prowadzi praktykę we własnym gabinecie, pracują głównie w nurcie Integracji Strukturalnej. Prelegent na wielu konferencjach m.in. TedX, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konwent Wiedzy Alternatywnej, Festiwal Wibracje.

Ukończył kilkadziesiąt różnych kursów i warsztatów m.in. u boku takich nauczycieli jak: Art Riggs (USA), Tom Myers (USA), John Smith (USA) czy Carol Manheim (USA).

 

 

 

 

Barbara Pączkowska

Barbara Pączkowska

Moja przygoda z dźwiękiem zaczęła się od fascynacji bębnami i głosem ludzkim – doskonałym narzędziem do wyrażania siebie i przekazywania innym dobrych emocji. Kiedy pierwszy raz spotkałam się z misami dźwiękowymi, ich przestrzenny dźwięk zachwycił mnie i czułam, że oprócz miłej barwy podczas słuchania ich, dzieje się coś więcej. Podczas pierwszego masażu dźwiękiem, doznałam niezwykłego stanu,
któremu towarzyszył płacz a raczej ryk, a jakiś czas potem ogromne szczęście i poczucie wielkiej mocy.
Czułam się lekka a jednocześnie czułam w sobie pulsujące życie i jego siłę.
Po tym doświadczeniu chciałam się dowiedzieć jak najwięcej o tych instrumentach.
Na początek ukończyłam czterostopniowe szkolenie dla masażystów dźwiękiem wg metody Petera Hessa. Następnie na mojej drodze pojawiali się nauczyciele, którzy poszerzali moją wiedzę o dźwięku, uzdrawianiu i o kosmosie. Jednym z nich jest nieoceniony Petros Karaplios. W międzyczasie poznałam gong i jego mistyczną barwę z ogromną paletą zastosowań, która do dzisiaj otwiera się przede mną.
Końca nie widać Emotikon slightsmile

Instrumenty, którymi pracuję to narzędzia do zaprowadzania harmonii w ciele i w życiu.
Wibracje, które przechodzą przez ciało podczas masażu dźwiękiem przywracają naturalny przepływ.
To jak poszczególne osoby odbierają ten proces jest bardzo indywidualne, tak samo jak indywidualny jest każdy z nas. Blokady w ciele łączą się z konkretnymi doświadczeniami życiowymi i co za tym idzie z konkretnymi przekonaniami na temat świata i ludzi. W momencie dotarcia fali dźwiękowej do blokady, następuje podanie wzorcowej wibracji do danego miejsca w ciele i zachodzi proces oczyszczenia starej, niekorzystnej informacji.

Czasem osoba masowana wtedy płacze, czasem się śmieje, często przychodzi do świadomości obraz, konkretna sytuacja, w której doszło do traumy i zaaplikowania niekorzystnego programu.
Czasem osoba masowana zasypia podczas masażu. I bardzo dobrze, kiedy puszcza się kontrolę dźwięk może swobodnie oddziaływać. Pracuję z osobami dorosłymi i dziećmi. Uwielbiam pracę z kobietami, zwłaszcza w grupie. Współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie specjalnymi, świetlicami terapeutycznymi, oraz instytucjami takimi jak OREW, MOPS, Carittas, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
Masuję dźwiękiem osoby chore na schizofrenię, autyzm, depresję, Porażenie Mózgowe, osoby w śpiączce.

 

Nauczyciele z którymi współpracujemy:

Art Riggs (USA) – Riggs Art (ur. 6 maja 1945 w Topeka, w stanie Kansas, USA); amerykański Certyfikowany Masażysta, Certyfikowany Zaawansowany Rolfer®, nauczyciel masażu, autor książek i publikacji z zakresu Masażu Tkanek Głębokich.

W latach 1963–1968 studiował na Uniwersytecie Drake w Des Moines (Drake University) w stanie Iowa na kierunku Psycholigia (Psychology, Minor Sociology), uzyskując tytuł Licencjat w Dziedzinie Nauk Ścisłych (Bachelor of Science,BS), a w latach 1970–1972 na kierunku English and Education, uzyskując tytuł Magister Nauk Humanistycznych (Master of Arts,MA).

W latach 1979–1981 studiował ma kierunku Fizjologia Wysiłku Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (University of California, Berkeley).

Od 1987 prowadzi w Oakland w Kalifornii prywatną działalność jako Certyfikowany Zaawansowany Rolfer®. Przez 10 lat praktyki specjalizował się w uwalnianiu mięśniowo-powięziowym, współpracując ze sportowcami (głównie piłki nożnej i koszykówki), tancerzami i muzykami w celu leczenia ich urazów oraz zwiększenia wydolności ich narządu ruchu.

W latach 1987-1997 pracował jako Masażysta i Rolfer® w Bay Area Physical Therapy w Oakland, wykonując u pacjentów zabiegi głównie z zakresu terapii powięzi i masażu tkanek głębokich, oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie, stretching, a także zabiegi z zakresu fizykoterapii.

W latach 1988-1990 nauczyciel masażu tkanek głębokich wg autorskiego programu w Instytucie Mckinnon w Oakland. (Mckinnon Institute, Oakland, CA).

Uczestnik kursów zawodowych, m.in: Rolfing® (1987), Rolfing Zaawansowany® (1992), anatomia prosektoryjna (Anatomy Dissection), terapia czaszkowo-krzyżowa (Craniosacral Therapy).

Od 1990 roku nauczyciel pracy z powięzią i masażu tkanek głębokich wg autorskiego programu w Szkole Masażu w San Frnacisco w Kalifornii (San Francisco School of Massage, CA).

Od 2002 roku właściciel firmy wydawniczo-szkoleniowej Art Riggs Deep Tissue and Manual Therapy Educational Systems w Oakland, która przygotowuje i wydaje jego książki i płyty DVD z zakresu masażu i terapii manualnej.

W 2002 roku wydał książkę pt. Manualny Masaż Tkanek Głębokich: Wizualny przewodnik do technikach (Deep Tissue Massage Manual: A Visual Guide to Techniques), a w 2003 roku wydał DVD pt. Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo-Powięziowe (Deeep Tissue Massage and Myofascial Release).

W 2008 roku ukazała się polska edycja jego książki pt. Masaż Tkanek Głębokich. Wizualny przewodnik do technikach.

W 2012 roku na Światowej Konferencji Masażu w San Diego w Kalifornii (World Massage Conference at the 2012 American Massage, Chiropractic and Acupuncture Conference, in San Diego, California) uhonorowany został za całokształt działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji masażu (Lifetime Achievement Award).

Od 2016 roku na zaproszenie Firmy Szkoleniowej MASAŻTKANEKGŁĘBOKICH.PL, Ł. Czubaszeski, P. Szałański S.C. Art Riggs prowadzi regularnie 6-cio modułowe kursy Masażu Tkanek Głębokich w Polsce.

 

 

Marcin Wytrażekdr n. med. Marcin Wytrążek – fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prodziekan ds. kształcenia oraz Kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią. We współpracy z Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii (głównie terapii tkanek miękkich, w tym różnych form masażu). Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii, a także autorem wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i neurofizjologii. Jest także autorem tłumaczenia bestselerowego podręcznika „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest opiekunem grupy masującej Masażyści WSEiT. Prowadzi kursy doskonalące dla fizjoterapeutów z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich.

 


Mariusz Kurkowski – Terapeuta Integracji Strukturalnej. Absolwent fizjoterapii, w 1999 roku pod okiem Mike’a Hoviego ukończył Soma Institute. Od 2010 roku związany z Anatomy Trains. W 2012 roku został terapeutą Integracji Strukturalnej. Współpracuje z Robertem Schleip’em i Tomem Myers’em i innymi autorami. Obecnie nauczyciel Anatomy Trains oraz Anatomii Palpacyjnej według programu Podręcznika „Przewodnik po ścieżkach ciała’. (S3Publishing.comanatomiapalpacyjna.edu.pl , ptis.pl/biblioteka-ptis/artykuly ).

 

 

 

 

 

 

 

Milosz Parchimowiczmgr Miłosz Parachimowicz

Absolwent Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. W trakcie 3,5-letniej międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej tzw. OMPT wg standardów International Federation  of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii, osteopatii trzewnej i kursów klinicznych. Certyfikowany terapeuta  manualny Kaltenborn-Evjenth, Medical Acupuncture oraz metody McKenzie – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia. Wykładowca na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie z przedmiotów: terapia manualna, anatomia palpacyjna oraz diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji.

 

 

Marcin Fluder

Marcin Fluder D.O.

D.O. – Dyplomowany Osteopata, absolwent SCOM (Sutherland College of Osteopathic Medicine), wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon.

Anatomii palpacyjnej uczył się pod okiem światowej sławy certyfikowanego wykładowcy anatomii Francisa Lafossa D.O. (wybitnego eksperta w dziedzinie anatomii palpacyjnej i sekcyjnej). Doskonalił swój warsztat anatomiczny uczestnicząc w zajęciach z anatomii palpacyjnej w roli asystenta wykładowcy, wspomnianego już Francisa Lafossa oraz w zajęciach z anatomii sekcyjnej organizowanych na Uniwersytecie VUB w Brukseli oraz na Philipps University w Marburgu.

Obecnie kształci się na kursach podyplomowych z anatomii klinicznej, odbywających się w Louvain-la-Neuve w Belgii i Mediolanie. Wykładowca – Frank H.Willard Ph.D., D.O.(Hons), Professor of Anatomy University of New England (USA).

Praktykuje anatomię palpacyjną oraz osteopatię w prywatnym gabinecie FLUDER-STUDIO we Wrocławiu.

 

 

Marta TargońskaMarta Targońska

Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla. Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki. Założycielka Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce. Tłumaczka pierwszej w Polsce książki na temat tej terapii: Wyd. VIRGO 2014. Refleksolog. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i kobietami w ciąży. Prowadzi zajęcia z dziećmi w programie Original Play.

 

 

 

 

 


Wojciech Kilijandr Wojciech Kilijan

Doświadczony nauczyciel akademicki. Pracownik naukowo – dydaktyczny wielu uczelni wyższych w kraju. W pracy zawodowej specjalizuje się w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, a w szczególności leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa. Autor wielu publikacji z zakresu rehabilitacji w schorzeniach narządu ruchu.
Absolwent AWF Kraków, kierunek Wychowanie fizyczne (1995), rehabilitacja ruchowa (1996), kierunek trenerski (1999).
Studia doktoranckie na AWF Kraków (2002).
Dysertacja na temat: Leczenie dyskopochodnych zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego. Praca obroniona z wyróżnieniem (2004).
Specjalizacja w leczeniu schorzeń narządu ruchu.
Autor wielu publikacji z zakresu w/w tematyki.
Pracownik naukowo-dydaktyczny kilku uczelni wyższych.
Terapeuta certyfikowany Międzynarodowego Instytutu McKenziego w zakresie mechanicznego diagnozowania i leczenia schorzeń narządu ruchu (Międzynarodowy Egzamin Uwierzytelniający 2002).
Prywatna praktyka od 1996 roku (działalność terapeutyczna i szkoleniowa).
Na co dzień prowadzi Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji REMEDIUS w Bielsku-Białej i w Kozach.
Trener II klasy w zakresie piłki siatkowej.

 

Grzegorz Kowalski

Mgr fizjoterapii, dyplomowany osteopata Grzegorz Kowalski D.O., PT.

Ukończyłem studia z zakresu medycyny osteopatycznej na uczelni ESO (European School of Osteopathy) w Maidstone uzyskując tytuł D.O. (diploma in osteopathy) oraz studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, obecnie łączę zagadnienia związane z osteopatią, ortopedyczną medycyną manualną, fizjoterapią a także zajmuję się jedną ze swoich największych pasji, czyli psychosomatyką i zgłębianiem zależności pomiędzy dolegliwościami fizycznymi a wpływem czynników emocjonalnych. Coraz pełniejsze poznanie tych zależności dają mikrokinezyterapia i osteopatia.
Jestem również wykładowcą na kilku uczelniach wyższych, prowadzę też kursy z zakresu technik pośrednich i czaszkowych w ujęciu osteopatycznym.

Ukończone kursy:
Diagnostyka różnicowa w osteopatii – Tom Kelman D.O. 18-19.02.2017
Klasyczna medycyna chińska – Rani Ayal 2016-2017
Akupunktura meridianów ścięgnisto mięśniowych – lek.med. Michał Richter 05.06.2016
Semiologia ogólna – dr.n.med. Przemysław Bławat 2016-2017
Terapia czaszkowo-krzyżowa – podejście biodynamiczne 2016-2017
Haczykowanie i techniki tkankowe – Alessandra Teixeira Rezende P.T. 15-16.04 2016
Advanced spinal manipulation – Dr David Wiliam Evans D.O. 05-06.03.2016
Functional myofascial training – Ari Pekka Lindberg P.T. 18-21.02.2016
Embriologia trzewi – Van den Hede D.O., Torsten Liem D.O. 12-14.02.2016
Dietetyka wg. Medycyny Chińskiej mgr Iwona Sitko Urbanowicz 2015-2016
TFH – kinezjologia stosowana – mgr Antoni Szczerba 2015-2016
Anatomia palpacyjna – Marcin Fluder D.O. 2015-2016
Anatomia sekcyjna – zajęcia prosektoryjne 2015-2017
Anatomy Trains I i II oraz szkolenia specjalistyczne FRSB – mgr Wojciech Cackowski 2015-2017
Cadaver Lab – artroskopia stawu kolanowego i anatomia sekcyjna okolicy kolana – Klinika Św. Łukasza 15.03.2015
Medycyna osteopatyczna – ESO European School of Osteopathy- ukończona w 2014, z numerem licencji nadanym w Anglii 1184954
Medycyna dla fizjoterapeutów – lek. med.Tomasz Chmielewski 13.12.2010
Kończyna górna – punkt widzenia lekarza, osteopaty I fizjoterapeuty – lek.med., D.O. Piotr Godek, mgr Aleksander Kucza, lek.med Tomasz Chmielewski 07.12.2010
NST technika neurostrukturalnej integracji – tytuł międzynarodowego terapeuty nadany przez twórcę metody – dr. Michaela J. Nixona Livy D.O. 08.10.2010
OMT Kaltenborn – Evjenth Concept – ortopedyczna terapia manualna – tytuł międzynarodowego terapeuty manualnego (M.T.) nadany przez Kaltenborn – Evjenth International 06.02.2010
Podstawy tradycyjnej medycyny chińskiej – lek.med. Michał Richter i lek. med. Bartosz Chmielnicki 2008-2009
Mikrokinezyterapia – tytuł miedzynarodowego terapeuty nadany przez „Centre de Formation a la Microkinesitherapie” 03.05.2009, oraz ciągłe szkolenia uzupełniające i superwizyjne każdego roku do chwili obecnej
Instruktor rekreacji ruchowej – joga AWF Katowice 29.06.2008
Rehabilitacja osób po udarze mózgu metodą Bobath – Werner Wenk 10.10.2007
The S-E-T Concept – Sling Exercise Therapy – dr Mirosław Kokosz i dr Rafał Gnat 22.10.2006
Magister fizjoterapii – AWF Katowice 07.06.2006
Instruktor odnowy biologicznej – AWF Katowice 2006

 

 

Magdalena Sroka

Akupunkturzysta, fizjoterapeuta, właścicielka Ogrodu Zdrowia i absolwentka Szkoły TOMO w Gdańsku, absolutna pasjonatka medycyny chińskiej, meridianów i dobrego samopoczucia. Uczennica profesora Li Jie, uczestniczka wielu kursów z zakresu akupunktury i medycyny chińskiej. Współpracuje Z TOMO (Trójmiejskim Ośrodkiem Medycyny Orientalnej)
Prywatnie resetuje się w lesie lub spektaklu.

 

 

 

 

 

 

PROWADZĄCY:
dr Waldemar Miszewski – fizjoterapeuta, którego głównym nurtem zainteresowań naukowych są różne metody terapii manualnej, stawów oraz tkanek miękkich oraz ich łączenie z masażem specjalistycznym, w codziennej pracy zawodowej, osiągając dzięki temu pozytywne efekty lecznicze.

Wykształcenie

1991 Ukończona szkoła średnia i zdana matura w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich
w Chojnicach.

1993 – 1995 Medyczne Studium Zawodowe Masażu Leczniczego w Bydgoszczy. Tytuł technika masażu leczniczego.

1996 ukończone 5 – letnie studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy i uzyskanie tytuły magistra historii.

2008 – 2012 Bydgoska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, kierunek Fizjoterapia. Wyróżniona praca licencjacka „Terapia czaszkowo – krzyżowa”.

2012 – 2014  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy, Wydział Nauk
o Zdrowiu, kierunek Fizjoterapia. Praca magisterska „Porównanie leczniczego działania masażu klasycznego
z terapią czaszkowo – krzyżową w  zespołach  bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa”.

Styczeń 2017 uzyskanie tytułu doktora nauk o zdrowiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum
w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozprawa napisana w Katedrze i Klinice Rehabilitacji pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Hagnera, zatytułowana „Ocena stanu funkcjonalnego pacjentów po zastosowaniu relaksacji poizometrycznej wybranych mięśni w zespołach bólowych lędźwiowego odcinka kręgosłupa”.

       Ukończone ponad 30 szkoleń i uzyskane międzynarodowe certyfikaty. Najważniejsze z nich to:

– maj 2005 Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnej wg. OMT Kaltenborn – Evjenth Concept;

– 2007 Międzynarodowy Certyfikat Terapii Sonato Emotionale Entspannung I° oraz Craniosacrale Therapie I°
i II°;

– wrzesień 2002  Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnej School Of Logical Concept In Mechanical Analysis And Therapy.

Praca zawodowa

Od stycznia 1997 do chwili obecnej pracownik Kliniki i Katedry Rehabilitacji Akademii Medycznej, przekształconej później w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy na stanowisku specjalista naukowo – techniczny.

Od lipca 2007 do dnia dzisiejszego pracownik Kliniki Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1
w Bydgoszczy na stanowisku młodszego asystenta,  wykonywana praca masaż leczniczy.

 

Jarosław Sawa
Jedyny w Polsce licencjonowany instruktor Japońskiego liftingu twarzy oraz Drenażu limfatycznego metodą sorensensistemTM. Czerpie swoją wiedzę bezpośrednio od najwybitniejszych współczesnych refleksologów m.in. Lone Sorensen (cosmolifting, refleksologia twarzy, Terapia Temprana), prof. Bui Quoc Chau (metoda cybernetyczna). Od 2010 r. Jarosław Sawa uczył się Japońskiego liftingu twarzy oraz refleksologii w Warszawie i Barcelonie pod okiem duńskiej terapeutki Lone Sorensen. Stworzyła ona największą na świecie szkołę refleksologii oraz Japońskiego liftingu twarzy, obejmującą prawie 30 krajów na 5 kontynentach (66 instruktorów). Za jej unikalną i chronioną patentem metodą stoi 38 lat doświadczenia.   J. Sawa posiada uprawnienia do prowadzenia kursów Japońskiego liftingu twarzy oraz Drenażu limfatycznego metodą sorensensistemTM certyfikowanych dyplomami wystawianymi w Barcelonie i uznawanymi przez czołowe stowarzyszenia refleksologów w W. Brytanii, USA, Danii i Irlandii.