Nauczyciele

Nauczyciele Instytutu:

Bartosz Zadurski

Terapeuta strukturalnej pracy z ciałem, masażysta powięziowy, nauczyciel masażu powięziowego, trener świadomej pracy z ciałem. Dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango. Organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem i Festiwalu Masażu. Od wielu lat pracuję z emocjami poprzez ciało na sesjach indywidualnych i grupowych warsztatach. W praktyce używa wielu metod świadomej pracy z ciałem i terapeutycznej pracy z emocjami poprzez ciało. Na co dzień prowadzi praktykę we własnym gabinecie, pracują głównie w nurcie Integracji Strukturalnej. Prelegent na wielu konferencjach m.in. TedX, Konferencja Towarzystwa Masażystów Polskich, Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Konwent Wiedzy Alternatywnej, Festiwal Wibracje.

Ukończył kilkadziesiąt różnych kursów i warsztatów m.in. u boku takich nauczycieli jak: Art Riggs (USA), Tom Myers (USA), John Smith (USA) czy Carol Manheim (USA).

 

Barbara Pączkowska

Barbara Pączkowska

Moja przygoda z dźwiękiem zaczęła się od fascynacji bębnami i głosem ludzkim – doskonałym narzędziem do wyrażania siebie i przekazywania innym dobrych emocji. Kiedy pierwszy raz spotkałam się z misami dźwiękowymi, ich przestrzenny dźwięk zachwycił mnie i czułam, że oprócz miłej barwy podczas słuchania ich, dzieje się coś więcej. Podczas pierwszego masażu dźwiękiem, doznałam niezwykłego stanu,
któremu towarzyszył płacz a raczej ryk, a jakiś czas potem ogromne szczęście i poczucie wielkiej mocy.
Czułam się lekka a jednocześnie czułam w sobie pulsujące życie i jego siłę.
Po tym doświadczeniu chciałam się dowiedzieć jak najwięcej o tych instrumentach.
Na początek ukończyłam czterostopniowe szkolenie dla masażystów dźwiękiem wg metody Petera Hessa. Następnie na mojej drodze pojawiali się nauczyciele, którzy poszerzali moją wiedzę o dźwięku, uzdrawianiu i o kosmosie. Jednym z nich jest nieoceniony Petros Karaplios. W międzyczasie poznałam gong i jego mistyczną barwę z ogromną paletą zastosowań, która do dzisiaj otwiera się przede mną.
Końca nie widać Emotikon slightsmile

Instrumenty, którymi pracuję to narzędzia do zaprowadzania harmonii w ciele i w życiu.
Wibracje, które przechodzą przez ciało podczas masażu dźwiękiem przywracają naturalny przepływ.
To jak poszczególne osoby odbierają ten proces jest bardzo indywidualne, tak samo jak indywidualny jest każdy z nas. Blokady w ciele łączą się z konkretnymi doświadczeniami życiowymi i co za tym idzie z konkretnymi przekonaniami na temat świata i ludzi. W momencie dotarcia fali dźwiękowej do blokady, następuje podanie wzorcowej wibracji do danego miejsca w ciele i zachodzi proces oczyszczenia starej, niekorzystnej informacji.

Czasem osoba masowana wtedy płacze, czasem się śmieje, często przychodzi do świadomości obraz, konkretna sytuacja, w której doszło do traumy i zaaplikowania niekorzystnego programu.
Czasem osoba masowana zasypia podczas masażu. I bardzo dobrze, kiedy puszcza się kontrolę dźwięk może swobodnie oddziaływać. Pracuję z osobami dorosłymi i dziećmi. Uwielbiam pracę z kobietami, zwłaszcza w grupie. Współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie specjalnymi, świetlicami terapeutycznymi, oraz instytucjami takimi jak OREW, MOPS, Carittas, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
Masuję dźwiękiem osoby chore na schizofrenię, autyzm, depresję, Porażenie Mózgowe, osoby w śpiączce.

 

Nauczyciele z którymi współpracujemy:

Marcin Wytrażekdr n. med. Marcin Wytrążek – fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prodziekan ds. kształcenia oraz Kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią. We współpracy z Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii (głównie terapii tkanek miękkich, w tym różnych form masażu). Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii, a także autorem wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i neurofizjologii. Jest także autorem tłumaczenia bestselerowego podręcznika „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest opiekunem grupy masującej Masażyści WSEiT. Prowadzi kursy doskonalące dla fizjoterapeutów z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich.

 

 

Grzegorz Kowalski

Mgr fizjoterapii, dyplomowany osteopata Grzegorz Kowalski D.O., PT.

Ukończyłem studia z zakresu medycyny osteopatycznej na uczelni ESO (European School of Osteopathy) w Maidstone uzyskując tytuł D.O. (diploma in osteopathy) oraz studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, obecnie łączę zagadnienia związane z osteopatią, ortopedyczną medycyną manualną, fizjoterapią a także zajmuję się jedną ze swoich największych pasji, czyli psychosomatyką i zgłębianiem zależności pomiędzy dolegliwościami fizycznymi a wpływem czynników emocjonalnych. Coraz pełniejsze poznanie tych zależności dają mikrokinezyterapia i osteopatia.
Jestem również wykładowcą na kilku uczelniach wyższych, prowadzę też kursy z zakresu technik pośrednich i czaszkowych w ujęciu osteopatycznym.

Ukończone kursy:
Diagnostyka różnicowa w osteopatii – Tom Kelman D.O. 18-19.02.2017
Klasyczna medycyna chińska – Rani Ayal 2016-2017
Akupunktura meridianów ścięgnisto mięśniowych – lek.med. Michał Richter 05.06.2016
Semiologia ogólna – dr.n.med. Przemysław Bławat 2016-2017
Terapia czaszkowo-krzyżowa – podejście biodynamiczne 2016-2017
Haczykowanie i techniki tkankowe – Alessandra Teixeira Rezende P.T. 15-16.04 2016
Advanced spinal manipulation – Dr David Wiliam Evans D.O. 05-06.03.2016
Functional myofascial training – Ari Pekka Lindberg P.T. 18-21.02.2016
Embriologia trzewi – Van den Hede D.O., Torsten Liem D.O. 12-14.02.2016
Dietetyka wg. Medycyny Chińskiej mgr Iwona Sitko Urbanowicz 2015-2016
TFH – kinezjologia stosowana – mgr Antoni Szczerba 2015-2016
Anatomia palpacyjna – Marcin Fluder D.O. 2015-2016
Anatomia sekcyjna – zajęcia prosektoryjne 2015-2017
Anatomy Trains I i II oraz szkolenia specjalistyczne FRSB – mgr Wojciech Cackowski 2015-2017
Cadaver Lab – artroskopia stawu kolanowego i anatomia sekcyjna okolicy kolana – Klinika Św. Łukasza 15.03.2015
Medycyna osteopatyczna – ESO European School of Osteopathy- ukończona w 2014, z numerem licencji nadanym w Anglii 1184954
Medycyna dla fizjoterapeutów – lek. med.Tomasz Chmielewski 13.12.2010
Kończyna górna – punkt widzenia lekarza, osteopaty I fizjoterapeuty – lek.med., D.O. Piotr Godek, mgr Aleksander Kucza, lek.med Tomasz Chmielewski 07.12.2010
NST technika neurostrukturalnej integracji – tytuł międzynarodowego terapeuty nadany przez twórcę metody – dr. Michaela J. Nixona Livy D.O. 08.10.2010
OMT Kaltenborn – Evjenth Concept – ortopedyczna terapia manualna – tytuł międzynarodowego terapeuty manualnego (M.T.) nadany przez Kaltenborn – Evjenth International 06.02.2010
Podstawy tradycyjnej medycyny chińskiej – lek.med. Michał Richter i lek. med. Bartosz Chmielnicki 2008-2009
Mikrokinezyterapia – tytuł miedzynarodowego terapeuty nadany przez „Centre de Formation a la Microkinesitherapie” 03.05.2009, oraz ciągłe szkolenia uzupełniające i superwizyjne każdego roku do chwili obecnej
Instruktor rekreacji ruchowej – joga AWF Katowice 29.06.2008
Rehabilitacja osób po udarze mózgu metodą Bobath – Werner Wenk 10.10.2007
The S-E-T Concept – Sling Exercise Therapy – dr Mirosław Kokosz i dr Rafał Gnat 22.10.2006
Magister fizjoterapii – AWF Katowice 07.06.2006
Instruktor odnowy biologicznej – AWF Katowice 2006

 

 

Magdalena Sroka

Akupunkturzysta, fizjoterapeuta, właścicielka Ogrodu Zdrowia i absolwentka Szkoły TOMO w Gdańsku, absolutna pasjonatka medycyny chińskiej, meridianów i dobrego samopoczucia. Uczennica profesora Li Jie, uczestniczka wielu kursów z zakresu akupunktury i medycyny chińskiej. Współpracuje Z TOMO (Trójmiejskim Ośrodkiem Medycyny Orientalnej)
Prywatnie resetuje się w lesie lub spektaklu.